İçerik Listesi

Site Kuralları

 

Amaç: kürtçe sohbet ve kürtçe seslisohbet www.umudayuruyenler.net

Site üyelerinin, güvenlik ve huzurunun sürekliliğini sağlamak amacıyla uyulması gereken temel kuralların tanımlanmasıdır. 

Kapsam ve Geçerlilik:Bu kurallar,www.umudayuruyenler.net site dahilindeki, kiralanmış veya lisanslanmış odalar da bu kurallar kapsamındadır. Sitede yönetici ve admin sıfatı da dahil olmak üzere..! user, üye ve site içinde geçici görev ile bulunan tüm kişileri ( hiç kimseyi kayırmadan ) kapsamaktadır .

Hatalı ve uygunsuz davranışlarda ısrar edilmesi ve tanımlı kurallara uyulmaması halinde, yürürlükteki kurallar, yönetici, admin, görev ve yetkisi bulunan tüm ilgililer site formatından taviz vermeden , belirlenmiş kurallar tüm ilgililer tarafından yerine getirilir.

                                              Sorumluluklar:

1 – Hazırlama ve Güncelleştirme: 
Kuralların hazırlanması ve güncelleştirilmesinden, Site Yönetimi , uygulamasından site görevlileri sorumludur.

2 – Uygulama: 
Kuralların  uygulanmasından, kapsam`a dahil olan tüm kişiler ve (GÖREVLİLER ) sorumludur.

                                               /site görevlilerinin uyması gereken yönetmelik/

1- kürtçe sohbet ve kürtçe sesli sohbet  www.umudayuruyenler.net sitesinin , Yönetim ve yönetim tarafından görev verilmiş tüm kişiler , www.umudayuruyenler.net sitesinin sürdürülebilir ve süreklilik arz eden tüm çıkarlarını korumakla sorumludur.

2- Görev ve yetkisi ne olursa olsun , site içinde argo, küfür ve benzeri davranışlarda bulunamaz, kendisine verilmiş yetki ve komut kullanım hakkını keyfi ve şahsi çıkar ve kişisel sorunlarından dolayı kullanamaz.

3- Görevi ne olursa olsun , üye,user sıfat gözetmeksizin , kişiden izin almadan özel atılamaz ( önelmi durumlar hariç) odalar genelinde tartışamaz ve tartışmaya zemin hazırlıyacak hareketlerde bulunamaz, olası durumda ilgili kişi veya kişiler , bu durumlar için tasarlanmış toplantı odasına çağrılır , çağrıya uyulmaması halinde çekilir,

4- Bir görevli bir diğer görevliyiye karşı komut kullanamaz, sebebi ne olursa olsun , site yönetiminin bilgisi olmadan , görevli görevliye karşı komut kullanamaz, kişiyi rencide edici davranışlarda bulunamaz, ( görev sıfatı ne olursa olsun )

5- Görevli arkadaşlar görev sıfatlarına tanımlanmış yetki ve komutları , gerekçesiz hiç kimseye karşı kullanamaz ( üye&user) site kurallarına uyuldukça hiç kimseye karşı komut kullanamaz,Yönetim tarafından , kişisel nedenlerden dolayı ve keyfi kullanılan komut tesbiti yapılırsa , kişinin görevi silinmekle beraber , www.umudayuruyenler.net sitesiyle ilişiğide kesilir.

6- Yukarıda tanımlanmış kurallar www.umudayuruyenler.net yönetimi tarafından yazılmıştır, sitede görev alan her birey bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır..!

 

                                                         GENEL KURALLAR

1-Din, dil,ırk ve mezhep ayrımı yapmak ve faşizan tutum sergilemek yasak ve ban sebebidir..

2-Sohbet odalarımızda , genel ahlak, ve görgü kurallarına ters'uygun olmayan,taciz ve tahrike yol acan , pornografik olarak nitelendirilebilecek hiç bir, yazı resim ve her nevi materyal kullanımı yasak olmakla beraber ban sebebidir..

3-Saldırgan,şiddet yanlısı ,ırkçı argo ve küfürlü söz ve söylemler ,kurumsal ve kişisel reklamlar yasak olmakla beraber ban sebebidir..

4-Sohbet esnasında , diğer üye ve görevlilerimizi, tahrik ,tehdit, hakaret ve aşağılayıcı usluplardan kaçınınız, görevlilerimiz tarafından uyarıldığınızda aldığınız uyarıya uyun , aksi takdirde görevlilerimiz tarafından ilgili komutlar kullanılır.

5-kurallara uymayan birine cevap vermeyiniz, kişiyi görevli arkadaşlara bildiriniz. diğer üyelerimizin sohbet servislerini aksatacak davranışlarda bulunmayınız, üyelere ait kişisel bilgilerin teşhir edilmesi yasak ve ban sebebidir.

6-Diğer kullanıcıların bilgisayarlarına zarar verebilecek, yazılım ve proğramların yayımlanması , servis edilmesi yasak ve ban sebebidir.

7-kürtçe sohbet ve kürtçe sesli sohbet www.umudayuruyenler.net sitemizin her odasının ayrı ve odalara özgün formatları vardır , sohbet odalarının formatlarına uyunuz..

8-sohbet odalarındaki diğer kişilerin de sizin gibi birer ansan olduğunu, real bir yaşamları olduğunu asla unutmayınız,

9- site görevlilerimize argo küfür ve aşağılayıcı, kendi kişisel sorunlarınızdan dolayı sohbet ortamında sözlü taciz ve tehditlerde bulunduğunuz anda banlanırsınız,unutmamanızı istediğimiz şey , site görevlilerimizin tamamı, sizlere daha kaliteli sohbet sunmak için görev almaktadırlar ve her konuda sizlere yardımcı olmak için burda olduklarını unutmayın, birşey isterken ricayla isteyiniz , unutmayın karşınızdaki de sizin gibi gerçek bir insan, güzellikle uzatılan her el , hiç bir zaman havada kalmaz..

10-www.umudayuruyenler.net sitemizde görev alan hiç kimse başka sitede görev alamaz, tesbit edildiği takdirde kişinin görevi silinir..

11- www.umudayuruyenler.net kürtçe sohbet sitesine giriş yapan her user ve üye , yukarıda açık ve net olarak tanımlanmış site kurallarımıza uymak zorundadır.

 

       www.umudayuruyenler.net Yönetim olarak : seviyeli güzel ve hoş sohbetler geçirmeniz dileğiyle.